Pralka automatyczna Polar PDH 885Z „Dalia”

Konserwacja i naprawa pralki

Po każdorazowym zakończeniu prania zaleca się wytrzeć obudowę pralki, części z tworzyw sztucznych oraz wziernik i gumową uszczelkę drzwi wsadowych. Do mycia pralki nie należy używać środków do szorowania lub rozpuszczalników.

Jeśli w trakcie prań nie jest regularnie stosowany (wraz ze środkiem piorącym) środek do zmiękczania wody. zaleca się okresowe usuwanie, osadzającego się na grzałce pralki, kamienia, owocującego większe zużycie energii elektrycznej. Do tego celu służą środki usuwające kamień, które należy stosować zgodnie z zaleceniami ich producentów.

▩ Czyszczenie wkładki filtra

Wkładkę filtra, znajdującego się za drzwiczkami w dolnej części pralki, zaleca się czyścić co około 10 prań. W przypadku prania tkanin o dużej ilości włókien, jak odzież wełniana, koce, pieluszki, filtr należy czyścić częściej. Aby wyczyścić wkładkę filtra, należy:

  1. Przekręcić zamek filtra w prawo. Można się przy tym posłużyć drobną monetą lub innym krążkiem podobnej wielkości. Otworzyć drzwiczki filtra przez naciśnięcie w miejscu wgłębienia.

  1. Podstawić miseczkę, wyjąć zatyczkę wężyka spustowego i wypuścić z pralki resztki wody.

  1. Wykręcić wkładkę filtra, używając do tego klucza, wchodzącego w skład wyposażenia dodatkowego pralki. Oczyścić wkładkę.

  1. Włożyć wkładkę filtra wystającymi listwami ku górze i szczelnie zakręcić.

  1. Zamknąć drzwiczki filtra.

⩐ Czyszczenie szufladki zasobnika

Aby móc wyjąć zasobnik (w celu umycia), należy przy wysuwaniu go równocześnie nacisnąć znajdujący się pod spodem zasobnika zaczep. Przy wkładaniu szufladki zasobnika zaczep zaskoczy samoczynnie.

🔧 Przyczyny niewłaściwej pracy pralki, do usunięcia przez użytkownika

Jeżeli pralka nie funkcjonuje, przyczyną może być drobna usterka, którą sam użytkownik może usunąć bez potrzeby wzywania fachowca. Dlatego należy najpierw szukać przyczyn niewłaściwej pracy pralki zgodnie z wskazówkami w poniższej tabelce.

Objawy Przyczyna Sposób naprawy
pralka nie działa przerwa w obwodzie instalacji elektrycznej sprawdzić, czy wtyczka jest włożona do gniazdka, sprawdzić bezpiecznik instalacji domowej
niedomknięte drzwi wsadowe domknąć drzwi wsadowe
pralka nie pobiera wody brak dopływu wody z sieci wodociągowej odkręcić zawór czerpalny
zatkane sitko w końcówce węża do wlewania wody oczyścić sitko
pralka nie odprowadza wody załamany lub skręcony wąż do wylewania wody ułożyć wąż do wylewania wody bez załamań i skręceń
zatkany filtr odkręcić kładkę filtra i przeczyścić
koniec węża do wylewania wody jest zanurzony w wypompowywanej wodzie i woda jest zasysana z powrotem do pralki wyjąć koniec węża do wylewania w wypompowywanej wody
pralka ciągle napełnia się wodą wąż do wylewania wody ułożony zbyt nisko umieścić wylot węża do wylewania wody na odpowiedniej wysokości
z pralki cieknie woda lub piana źle ułożona uszczelka filtra, słabo dokręcona wkładka filtra ułożyć właściwie uszczelkę filtra, szczelnie zakręcić wkładkę filtra
zbyt duża ilość środka piorącego lub nieodpowiedni środek piorący przy następnym praniu zmniejszyć ilość środka piorącego lub zmienić jego rodzaj na właściwy

Instalowanie, konserwacja, usuwanie wszelkich usterek lub zmiana ustawienia pralki powinny odbywać się po odłączeniu przewodu zasilającego od sieci elektrycznej. Jeśli po sprawdzeniu wymienionych wyżej punktów pralka nadal nie pracuje właściwie, należy wezwać fachowca.

Wyjaśnienie symboli graficznych

Na ruchomej klapce szufladki zasobnika proszku pralki PDH 885 „Dalia” naniesiony jest uproszczony piktogramowy opis podstawowych programów, który, mamy nadzieję, będzie pomocny przy wyborze ustawienia pokręteł programatora i regulatora temperatury:

programy prania tkanin bawełnianych i lnianych programy prania tkanin syntetycznych programy prania wełny

Objaśnienia oznaczeń:

kolejna pozycja programatora
tkanina zabrudzona w dużym stopniu
tkanina średnio zabrudzona
pozycja regulatora temperatury (temperatura w °C)
odwirowanie

Poszczególne pozycje programatora oznaczają następujące etapy prania:

Programy należy odczytywać tak, jak w przykładzie:

Program nr 1

Program ten należy do programów normalnych i przeznaczony jest do prania tkanin bardzo zabrudzonych, bawełnianych, pranych w temperaturze maksymalnej (tj. w kąpieli piorącej o temperaturze zbliżonej do temperatury gotowania). Program ten obejmuje pranie wstępne, pranie zasadnicze, płukanie i odwirowanie.

Informacje o producencie

Życzymy zadowolenia z eksploatacji pralki PDH 885Z „Dalia”

”POLAR” S.A.

ul. Gen. Tadeusza Bora – Komornickiego 6

51-210 Wrocław

tel. (071) 243-222, telex 0712436, fax (071) 243-460


projekt: P. Wysocki; zdjęcia: J. Bochajczuk. P. Wysocki

0 △|▽